Perşembe, Eylül 16

Babacan’dan iktidara: Başka ülkelere maddi yardım yapacağınıza vatandaşa para verin

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Salgın nedeniyle ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz” sözlerine tepki gösterirken, “Madem paranız var, bu vatandaştan ne istiyorsunuz? Başka ülkelere maddi yardım yapacağınıza vatandaşa para verin” dedi.

Partisinin 1. Olağan Düzce İl Kongresi’nde konuşan Babacan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. “Ülkeyi yönetenler, bu salgını da kötü yönetti” diyen Babacan, Koronavirüs vaka sayılarının aylarca açıklanmamasına dair “Siz bu millete hizmet etmek için seçildiniz. Bu millete hizmet edecek kişi halktan hakikati gizleyemez” ifadesini kullandı.

Gerçek sayıdan emin olmadıklarını dile getiren Babacan, “Hiçbir şey olmuyormuş gibi iş hayatı devam ediyor. Alışveriş merkezleri açık. Adliyeler açık. Belediyeler açık. Tüm kalabalık mekânlar açık. Bu halk sizin salgını kötü yönetmeniz nedeniyle, yanlış politikalarınız nedeniyle ölüyor. Artık buna bir son verin” açıklamaında bulundu.

Babacan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/politika/202012051043346011-babacandan-iktidara-baska-ulkelere-maddi-yardim-yapacaginiza-vatandasa-para-verin/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir