Cuma, Eylül 24

Bahçeli ‘RTÜK kararına saygı duyulmalı’ dedi, Habertürk’ü eleştirdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın “Devletin ordusu Katar’a satılmış” ifadesini ‘vatan hainliği’ olarak niteledi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) ceza kararına saygı duyulması gerektiğini belirten Bahçeli, Habertürk TV’ye de eleştiriler yöneltti.

Kişisel Twitter hesabında yaptığı açıklamada sözlerine “Habertürk’te yayınlanan ‘Gerçek fikri ne‘ adlı programda CHP’li bir milletvekili Türk ordusuna alenen hakaret etmiş, Katar’a satıldığını açıkça ifade ve iddia etmişti. Bu düşman üslubunun tavzihi ve tevili elbette mümkün değildir” diye başlayan Bahçeli, şöyle devam etti:

Müteakiben Türk ordusuna yapılan ağır hakaretle ilgili Habertürk adına ne Turgay Ciner’den ne de bir başkasından sadra şifa nitelikli üzüntü mesajı paylaşılmamıştır. Üstelik yapılacak programlara davet edilecek isimlerle ilgili daha titiz hareket edileceği sözü verilmemiştir.

Bahçeli, Habertürk TV’ye verilen 5 kez program durdurma ve en üst sınırdan para cezasını da değerlendirdi. Karara saygı duyulması gerektiğini belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

Orduya hakaretler bir bir sıralanırken çıtını çıkarmayan şarlatanlar, RTÜK kararından sonra neredeyse karalar bağlamışlar, ağıtlar yakmışlar, özgürlük cambazlığı sahnelemeye başlamışlardır. RTÜK kararına saygı duyulmalıdır. Elbet üst kurulun kararına karşı yargı yolu açıktır.

Zannederseniz basın ve haber alma özgürlüğünün güvenlik duvarları yıkılmış, sanki ülkemiz karanlık bir çıkmaza hapsolmuş, reform umutları çuvallamıştır. Orduya satılmış diyenleri görmeyen; bu şerefsizliğe itiraz etmeyen bana göre ne hukuktan ne de milli haysiyetten bahsetsin.

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/turkiye/202012041043344345-bahceli-orduya-satilmis-demek-bir-defa-vatana-ihanettir-kimse-bu-katiksiz-ihanete-demokrasi-maskesi/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir