Perşembe, Eylül 16

Dardanel’e Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası’ndan tepki: Yapılan reklam kaldırılmazsa ürünlerini boykot edeceğiz

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir, geçtiğimiz günlerde Dardanel markasının yayınladığı reklam ile Türk Mutfağının küçümsendiğini söyleyerek, “Yapılan reklam kaldırılmazsa Dardanel ürünlerini boykot edeceğiz” dedi.

Reklam filminin kaldırılmaması halinde, firma ürünlerini boykot edeceklerini söyleyen Altan Aydemir, şunları kaydetti:

“İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, lokantaların kapalı olmasını fırsat bilerek bu tür reklamların yayınlanması sektörümüz adına üzücü bir durumdur. Dardanel firması, geleneksel Türk mutfağını adeta aşağılarcasına lanse ettiği reklam filmini lokantacı esnafı olarak şiddetle kınıyoruz. Etkinlik ve hizmet sektörü adına derhal yayından kaldırılmasını talep ve ikaz ediyoruz. Lokanta ve kebapçı esnafı, Türk mutfağına hizmet veren ustalarımızın, kendi ürünlerini güzel göstermek için iş bilmez olarak tanıtılması sektörümüzün adına üzücü bir durumdur. Bu nedenle reklam filminin yayından kaldırılmaz ise bizlerde lokantacı esnafları olarak Dardanel firmasının hiçbir ürününü kullanmayarak boykot edeceğiz.”

Dardanel’e Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası’ndan tepki: Lokantacı esnafını aşağılarcasına, küçümsercesine ve kötü göstererek kendilerine fırsata çevirdiler. Yapılan reklam kaldırılmazsa ürünlerini boykot edeceğiz https://t.co/WaBKacEXGO pic.twitter.com/Hx4AUhI2Dq

Aydemir, yayınlanan reklam ile durumu fırsata çevirerek esnafın aşağılandığını söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti:

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/turkiye/202012041043343767-dardanele-kayseri-lokantacilar-ve-pastacilar-odasindan-tepki-yapilan-reklam-kaldirilmazsa/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir