Cuma, Eylül 24

Erdoğan: Aşı olmam konusunda bir sıkıntı yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı yürütülen aşı çalışmalarını değerlendirdi. “Aşı olmam konusunda bir sıkıntı yok” diyen Erdoğan, “Sağlığın söz konusu olduğu yerde sağlığımızı korumak için ne gerekiyorsa onu yapmak durumundayız” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya Camisi‘nde kıldığı cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı yürütülen aşı çalışmalarının hatırlatılması ve Siz de aşı yaptıracak mısınız? şeklindeki soru üzerine şunları söyledi:

Erdoğan’dan aşı açıklaması: Olay sadece Çin değil. Çin’in dışında Rusya ile de görüşmeler var. Şahsen benim de aşı olma konusunda herhangi bir sıkıntım söz konusu değilhttps://t.co/Za4emvjuJK pic.twitter.com/Ut7lzQ7CgJ

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na yönelik olarak açtığı 500 bin liralık tazminat davasıyla ilgili de konuştu. “Her şeyden önce eleştiri değil, hakaret seviyesine çıkan ifadeleriyle hukuk içerisinde bu kişiye gerekli hesap sorulmalı” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: ‘Edep’ denilen bir şey var. Haddini bilmesi lazım. Cumhurbaşkanı’na, Cumhurbaşkanlığı makamına nasıl konuşulur, nasıl oraya mesajlar verilir, öğrenmesi lazımhttps://t.co/Za4emvjuJK pic.twitter.com/XwG2pfbdMP

Kılıçdaroğlu, partisinin salı günü düzenlenen grup toplantısında Erdoğan’a “Balyoz, Ergenekon oldu, bunu FETÖ ile birlikte yaptı. Sen FETÖ ile iş birliği yapıp orduya kumpas kuran başbakan değil misin?” diye seslenmişti.

Erdoğan, açıklamalarının devamında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron‘a da eleştiriler yöneltti.

“Macron Fransa’nın başına beladır. Fransa çok tehlikeli bir dönemi yaşıyor. Sarı Yelekliler’den kurtulamayacak, bu Sarı Yelekliler daha sonra Kırmızı Yeleklilere dönüşebilir” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

Erdoğan: Macron, Fransa’nın başına beladır. Temennim odur ki Fransa bir an önce Macron belasından kurtulsun. Aksi takdirde Sarı Yelekliler’den kurtulamayacak, bu Sarı Yelekliler daha sonra Kırmızı Yelekliler’e dönüşebilirhttps://t.co/ozDspAD9G1 pic.twitter.com/zRZ6LSmmwk

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/turkiye/202012041043343381-erdogan-asi-olmam-konusunda-bir-sikinti-yok/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir