Cuma, Eylül 24

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na 500 bin liralık manevi tazminat davası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısındaki ifadeleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında, partisinin salı günkü grup toplantısında yaptığı konuşmada kendisine yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde yaşanan Ergenekon ve Balyoz davalarını hatırlatarak, “Balyoz, Ergenekon oldu, bunu FETÖ ile birlikte yaptı. Sen FETÖ ile işbirliği yapıp orduya kumpas kuran başbakan değil misin?” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın tarafından Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimliği’ne verilen dava dilekçesinde, şu ifadelere yer verildi:

FETÖ ile mücadele edenleri haksız ithamlarla itibarsızlaştırmanın, FETÖ ile ilişkilendirmenin bir FETÖ yöntemi olduğu kaydedilen dilekçede, bunun ancak FETÖ’nün örgütsel amaçlarına hizmet ettiği vurgulanarak, şöyle devam edildi:

Dilekçenin devamında şu ifadelere yer verildi:

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/turkiye/202012031043337170-erdogandan-kilicdarogluna-500-bin-liralik-manevi-tazminat-davasi/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir