Cuma, Ekim 22

Eski eşini ve iki kızını öldüren saldırgan vurularak yakalandı

Erzurum’da, henüz bilinmeyen nedenle 2 kızı ve ayrıldığı eşini tabancayla öldüren Raci Arslan polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. Zanlı, hastanede tedaviye alındı.

Polis merkezine gelen ihbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri 3 kadının yerde yatar şekilde tabanca ile vurulmuş olduğunu gördü.

Anne Gülçin Karabıyık ile kızı 17 yaşındaki Cansu Arslan’nın öldüğü, 24 yaşındaki Burçin Arslan’ın ise yaralandığı tespit edildi. Burçin Arslan da kaldırıldığı hastanede doktorların tüm müdehelesine rağmen yaşamını yitirdi.

Olaydan sonra aracına binerek kaçan Raci Arslan, Gölbaşı semtinde yakalandı. Aracından inen Arslan silahını başına dayararak yolda yürümeye başladı. Zanlının peşinden giden çok sayıda polis, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

Polisin tüm çabasına rağmen teslim olmayan Raci Arslan, özel harekat polisleri tarafından sağ el ve karın boşluğundan vuralarak etkisiz hale getirildi. Raci Arslan, olay yerine gelen ambulansla Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastenesi’ne kaldırıldı. Eski eşi ve 2 kızını öldüren zanlının sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Babaları Raci Arslan’ın kendilerini görmek için eve geldiğini anlatan 2 oğlu ise, kendilerinin ekmek almaya dışarı çıktıklarını, sesi duyup, eve gittiklerinde babalarının elinde silah ile evden çıktığını gördüklerini söyledi. Arslan’ın 26 suç dosyası bulunduğu öğrenildi.

Erzurum’da ayrıldığı eşi ve iki kızını tabancayla öldüren Raci Aslan, polisin ‘teslim ol’ çağrısına uymayınca özel harekat polisleri tarafından parmağından ve karın boşluğundan vuraralarak etkisiz hale getirildi. Aslan’ın etkisiz hale getirildiği bu anlar çevredeki vatandaşlarca cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/turkiye/202012061043350758-3-kadini-olduren-saldirgan-vurularak-yakalandi/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir