Perşembe, Eylül 16

George Clooney, avukat eşiyle evliliğini kendisini Hitler’e benzeten Boris Johnson’a borçlu olduğunu söyledi

Hollywood yıldızı, ‘Elgin Mermerlerinin’ Yunanistan’a iadesini talep edince Başbakan Boris Johnson’ın kendisini Nazi lideri Adolf Hitler’e benzetmesinin evliliğinde oynadığı rolü anlattı. Clooney “Ona teşekkür notu ve tarak göndereceğim” esprisini yaptı.

Ünlü oyuncu George ClooneyBritanya’nın Osmanlı döneminde Atina’daki Parthenon Tapınağı’ndan çaldığı ‘Elgin Mermerlerinin’ Yunanistan’a iadesini talep ettiği için kendisini Nazi lideri Adolf Hitler’e benzeten Başbakan Boris Johnson’a teşekkür etti.

George Clooney: Why we owe our domestic bliss to … Boris Johnson https://t.co/BZ2RN0R5uD

2014’te Londra’da, 2. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin sanat eserlerini yağmalamasını önlemeye çalışan müttefik kuvvetler birliğinin maceralarını anlatan The Monuments Men isimli filminin tanıtımı yapan Clooney, 19. yüzyılda Lord Elgin’in kaçırdığı ve hala British Museum’da sergilenen Parthenon’un 2500 yıllık heykellerinin Atina’ya geri verilmesini savununca, dönemin Londra Belediye Başkanı Johnson’ın şimşeklerini çekmişti.

Antikalıklarıyla tanınan Johnson, Hollywood yıldızını şu sözlerle hedef almıştı.

“Birinin acilen Clooney’nin kafasının kırılan mermerlerine restorasyon yapması lazım. Bu Clooney’nin savunduğunun, Hitler’in Londra’nın kültürel hazineleriyle ilgili gündeminden alta kalır yanı yok.”

George Clooney recalls time Boris Johnson compared him to Hitler https://t.co/kuddPEHfJI

Haftasonunda İngiliz gazetesi The Observer’a konuşan Clooney, mutlu evliliğini, anlaşmasız Brexit fanatikliğiyle sivrilen Muhafazakar Parti liderinin geçmişteki çıkışına borçlu olduğunu belirtti.

‘Johnson’ın kendisi için müthiş bir şey yaptığını, daha sonra evlenerek birlikte iki çocuk yaptığı Lübnan kökenli Britanyalı insan hakları avukatı Amal Alamuddin ile ilişkisinin derinleşip kalıcılaşmasını sağladığını’ anlatan oyuncu-yönetmen-yapımcı, şunları söyledi:

“O zaman Amal’la gizlice çıkıyorduk. Kimse bilmiyordu. Söylediklerimle ilgili büyük gümbürtü koptuğunda ben Amal ile akşam yemeği için buluşacaktım.”

Yunanistan’ın Elgin Mermerlerinin iadesini sağlaması için tuttuğu avukat olan Amal’ın ‘o gece birlikte yürütecekleri uluslararası kampanyaların da temellerini attıklarını’ aktaran Clooney, kafası ve hayatı kadar saçları da dağınık Başbakan Johnson için şunları söyledi:

“Ona bir not göndereceğim. Teşekkür notu. Ve bir de tarak…”

Ünlü çift, beraber kurdukları Adalet İçin Clooney Vakfı’nda birlikte çalışıyor. 

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/kultur/202012131043393996-george-clooney-avukat-esiyle-evliligini-kendisini-hitlere-benzetenboris-johnsona-borclu-oldugunu/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir