Salı, Ekim 19

Güney Kore’de Kovid-19 gölgesinde üniversite sınavı heyecanı

Güney Kore’de bugün yüz binlerce öğrenci, yoğun yeni tip koronavirüs önlemlerinin de getirdiği gerginlikle birlikte üniversite sınavına girerken ülke sessizliğe büründü. Bazı aileler de Budist tapınaklarında mum yakıp çocukları için dua etti.

Güney Kore’de bugün üniversite sınavı heyecanı var. Yıllar boyunca hazırlandıkları günübirlik sınavda elde edilecek başarı, gençlerin gelecekteki kariyerlerini, gelirlerini ve hatta evlilik beklentilerinin anahtarı olarak görülen seçkin üniversitelerden birinde yer almalarını sağlayacak.

Sınav eğitimde yaşanan aksaklıklar nedeniyle iki hafta ertelenmiş, tüm ülke, okullarda yaşanan toplanmaların önüne geçmek için bir haftalık çevrimiçi eğitime geçmişti.

Dünyaca ünlü internet dizi ve film platformu IMDb, yılın en iyi oyuncularını açıkladı.

Londra’daki Doğal Tarih Müzesi tarafından düzenlenen Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı yarışmasında bu yılki Halkın Seçimi Ödülü için yarışacak fotoğraflardan oluşan kısa liste yayınlandı.

Azerbaycan ordusunun kontrolüne geçen Dağlık Karabağ’daki Ağdam bölgesinde yer alan tarihi Şahbulak Kalesi’ne 27 yıl sonra ilk kez Azerbaycan bayrağı dikildi. Mimarisi ve tarihiyle dikkat çeken kalede önümüzdeki dönemde restorasyon çalışmalarının başlatılacağı belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Dağlık Karabağ’da bir sahra hastanesi kurdu.

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/foto/202012031043336297-guney-korede-kovid-19-golgesinde-universite-sinavi-heyecani/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir