Cuma, Eylül 24

İnşaat telleri genç öğretmenin elinde sanata dönüşüyor

Diyarbakır’da yaşayan Hınar Daşğın adlı genç öğretmen, pense ve kaynak makinası ile inşaatlarda kullanılan bağlama tellerini nakış gibi işleyerek, sanat eserine dönüştürüyor. Daşğın “Tellerle resim yapıyorum, bilinçaltım resim ve heykeli birleştirdi. Tellerle resim yapıp her detayına dokunabiliyorum” diyor.

Burdur’un Yeşilova ilçesindeki, beyaz kumsalı ve turkuaz rengiyle ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak ünlenen Salda Gölü, Kurban Bayramı tatilinde çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırladı.

Diyarbakır’da, domates hasadının başlamasıyla birlikte, kurutma sergileri de açılmaya başladı. Kurutma için geniş bir alana serilen domateslerle tarlalar kırmızıya büründü.

Hatay’ın Samandağ ilçesinde 14 kilometrelik uzunluğa sahip kumsalda yetişen kum zambakları, çiçek açmaya başladı. Nesli tükenme tehlikesi altında olan ve Dünya Doğa Koruma Birliği tarafından koruma altına alınan kum zambağını koparmanın cezası ise 80 bin lira.

Bursa’nın Gemlik ilçesinin Karacaali köyü, denizi, tabiatı ve sakinliğiyle insanları büyülüyor. Çukurda kalması sebebiyle, 7 tane tabelası olmasına rağmen, gelmek isteyenler bu saklı kalmış güzelliği bulmakta zorluk çekiyor.

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/foto/202101111043553243-insaat-telleri-genc-ogretmenin-elinde-sanata-donusuyor/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir