Cuma, Eylül 24

İstanbul Tabip Odası: Salgın İstanbul’dan bütün Anadolu’ya yayıldı

İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip atılması gereken en acil adımın en az 2 hafta süreyle tam kapanma olduğunu söyledi. “Salgın İstanbul’dan bütün Anadolu’ya yayıldı” diyen Tabip Odası Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Küçükosmanoğlu, salgın yönetiminin iyi sürdürülemediğini sözlerine ekledi.

İstanbul Tabip Odası aynı gün içinde hayatını kaybeden; Dr. Ahmet Oğuz Tezcanlı, Dr. Mehmet Karakum, Dr. Ahmet Zare, Dr. Rıza Ferruh İlter ve Dr. Mustafa Selek için, Mecidiyeköy Özel Çevre Hastanesi önünde saygı duruşu etkinliği gerçekleştirdi.

Etkinlikte “Artık Yeter! Ölümleri Durdurmak İçin Tam Kapanma Şart!” pankartı açıldı, hayatını kaybeden hekimlerin fotoğrafları taşındı. Yapılan konuşmaların ardından saygı duruşu etkinliği sona erdi.

Saygı duruşunun başında bir konuşma yapan İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Küçükosmanoğlu, şunları söyledi:

Salgında Ekim ayından bu yana patlama yaşadığını belirten Küçükosmanoğlu, şöyle konuştu:

Sağlık çalışanlarının sağlıklarının toplum için çok önemli olduğunu belirten İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip ise şu ifadeleri kullandı:

Saip, atılması gereken en acil adımın en az 2 hafta süreyle tam kapanma olduğunu söyledi. “Her gün 200 insanımızı önlenebilir bir hastalık sebebiyle kaybetmekteyiz, bu durum çok acı” dedi.

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/turkiye/202012051043345700-istanbul-tabip-odasi-salgin-istanbuldan-butun-anadoluya-yayildi/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir