Cuma, Ekim 22

Kılıçdaroğlu: Beşli çetenin bütün yatırımlarını kamulaştıracağız ve alacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’teki bütçe görüşmelerinde açıklamalarda bulundu. Burada yaptığı konuşmada Varlık Fonu’na da değinen Kılıçdaroğlu, “Bu paralar nereye gidiyor?” diye sordu, Türkiye Büyük Millet Meclisi adına Türkiye Varlık Fonu’nun denetlenmesi gerekiyor” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) 12 gün boyunca sürecek 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Görüşmeleri’ne başlandı.

Meclis’te devam eden bütçe görüşmelerinde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bu bütçe haramzadelerin bütçesidir” değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

Varlık Fonu bütçesi denetlenebilmeli. Aklını kiraya verenler, gerçekleri göremezler. Yerli ve milliyiz diyordunuz gayri milli bir ittifak var. Katar sevdası sizin gözlerinizi kararttı.

Tank Palet Fabrikası bu ülkenin namusudur. Dünyanın hangi ülkesi kendi Tank Palet fabrikasını bir ülkeye teslim etmiştir. Değeri 20 milyar değilmiş de 250 milyon dolarmış da Kılıçdaroğlu 20 milyar doları acaba hiç telaffuz etti mi?

Bu eleştiriler karşısında AK Parti sıralarından “Aday ol” çağrısı geldi. Kılıçdaroğlu, “Benim aday olup olmayacağımı size kim söyledi? Ben tek adam rejimi istemiyorum. Ben parlamenter sistem istiyorum. Ben her kuruşun hesabını veren bir siyaset anlayışı istiyorum. Ben tehdit edildiğim zaman malvarlığımla ‘incelemezseniz şerefsizsiniz’ diyen bir siyaset anlayışı istiyorum” yanıtını verdi.

Türkiye gerçekleri… https://t.co/xFjlW8d2df

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/politika/202012071043356727-kilicdaroglu-saygin-bir-devlet-vatandaslarina-yalan-soylemez/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir