Cuma, Ekim 22

Koronavirüse yakalanan Yılmaz Vural, yoğun bakım sürecini atlattı

Bir süredir yoğun bakımda koronavirüs tedavisi gören teknik direktör Yılmaz Vural’ın yoğun bakım sürecini atlattığı açıklandı.

Koronavirüse yakalanan ve bir süre yoğun bakımda tutulan Yılmaz Vural‘ın sağlık durumu hakkında sevindiren haber geldi. 

Acıbadem Altunizade Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, teknik direktör Vural’ın sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. 

Çuhadaroğlu, düzenlediği basın açıklamasında “Yılmaz Vural, bir süredir hastanemizde Kovid-19 nedeniyle takibimizdeydi. Hastanemize yattıktan bir iki gün sonra da solunum sorunu nedeniyle yoğun bakıma alıp entübe ederek solunum desteği ile takip ediyorduk. Bu süreç de olumlu gelişti. Kendisini iki gün önce de solunum cihazından ayırdık” diye konuştu. 

Vural’ın taburcu edilmesi ile ilgili henüz bir tarih veremediklerini belirten Çuhadaroğlu şunları söyledi:

“İki günlük takiplerimizde de her şey yolunda gitti. İzlediğimiz parametreler olumlu olarak ilerledi. Şu sıralarda da normal servis odasını hazırlamaktayız. Belki de şu an konuşurken normal odaya çıkmış olacak. Yılmaz Vural’ın durumu şu an gayet iyi. Bizimle sürekli işbirliği yaparak çalışmamızı rahatlatan eşine ve ailesine de teşekkür ederim. Bu süreçte Türk tıbbı ciddi bir deneyim kazandı. Hayali tedavi yöntemleriyle değil kendi deneyimlerimizi uygulayarak hocamızı oldukça olumlu bir yere getirdik. Basından ve sevenlerinden kendisine gösterilen ilgiyi aktardık. O da herkese teşekkür etti. Yılmaz hocanın ne zaman hastanemizden çıkacağıyla ilgili takvim vermek zor. Ek rehabilitasyon uygulamaları da olacak. Katta da takibi devam edecek.”

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/spor/202012071043355261-koronaviruse-yakalanan-yilmaz-vural-yogun-bakim-surecini-atlatti/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir