Cuma, Eylül 24

Lupin, Queen’s Gambit ve Bridgerton’u izlenme rakamlarıyla geride bıraktı

Uluslararası yapımlarının sayısını hızla artırmaya devam eden Netflix, izleyicilerine sunduğu Fransa yapımı orijinallerine geçen hafta (8 Ocak) bir yenisini daha ekledi.

Fransa’nın yanı sıra Türkiye, Brezilya, Arjantin, İspanya, İtalya, Almanya, İsveç gibi pek çok ülkede de en çok izlenenler listesinin ilk sırasına yerleşen dizinin ilk ayının sonunda 70 milyon hanede izlendi. Bu da dizinin aynı süre 63 milyon haneye ulaşan Bridgerton ve 62 milyon haneye ulaşan The Queen’s Gambit’i salladığına işaret ediyor. 

Netflix’in Fransız orijinali “Lupin” yayınlandığı ilk 28 gün içinde 70M izlenerek büyük bir başarıya imza attı. İlk sezonu 5 bölümden oluşan #Lupin böylece #Netflix’in son hitleri olan #Bridgerton (63M) ve #TheQueensGambit’i (62M) geride bırakmış oldu. Tebrikler 👏👏👏 pic.twitter.com/j5bwoQAeWp

​Intouchables, Jurassic World, X-Men: Days of Future Past gibi filmlerle tanınan Lupin’in başrol oyuncusu Omar Sy, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “70 milyon, bu çılgınlık. Lupin’in bu kadar büyük uluslararası başarıya sahip olan ilk Fransız dizisi olmasıyla gurur duyuyorum” dedi. 

70 millions, that’s insane!! 🎉

So proud that Lupin is the first French Netflix Original series to be so successful internationally !

That wouldn’t have been possible without you. 🙏🏾

Thank you all. pic.twitter.com/cgehO0KGuZ

Ayrıca, dizinin uyardığı ve Maurice Leblanc tarafından yazılan kitap serisi de Amazon’da en çok satanlar listesine girdi. 

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/kultur/202101191043612486-lupin-Queens-gambit-ve-bridgertonu-izlenme-rakamlariyla-geride-birakti/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir