Cuma, Ekim 22

Prof. Dr. Müftüoğlu: Salgını kontrol altına alabilmek için elimizde aşıdan daha etkili bir çözüm halen yok

Hürriyet gazetesi başyazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, “Salgını kontrol altına alabilmek için elimizde aşıdan daha etkili bir çözüm halen yok” görüşünü savundu.

Çin’in ürettiği Sinovac aşısının uygulanmasına fayda olduğunu söyleyen Müftüoğlu, ‘Aşısız olmaz arkadaş’ başlıklı yazısında şu ifadelere yer verdi: 

Fahrettin Koca

©
AA
Sağlık Bakanı Koca: Çin daha fazla talebimizi karşılayamadı, bulabildiğimiz diğer aşıyı getirteceğiz

“Sinovac aşısı konusunu pek çok enfeksiyon hastalıkları uzmanı ile konuşup tartıştım. Ortak görüşleri şu: Aşının henüz 3. Faz sonuçları açıklanmamış olsa bile acilen uygulanmasında fayda var. Zira salgını kontrol altına alabilmek için elimizde aşıdan daha etkili bir çözüm halen yok. Ayrıca Sinovac aşısı etkinlik rakamları henüz açıklanmamış olsa bile güvenlik açısından sorun yaratmayacağı düşünülen/kabul edilen bir ölü virüs aşısıdır. Peki netice? Konuştuğum uzmanlar da sıra kendilerine geldiğinde aşıyı yaptıracaklarını söylediler. Kişisel görüşümün de aynı olduğunu belirteyim. Yani ben de o uzmanlar gibi hareket edeceğim.”

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/yasam/202012071043352285-prof-dr-muftuoglu-salgini-kontrol-altina-alabilmek-icin-elimizde-asidan-daha-etkili-bir-cozum-halen/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir