Perşembe, Eylül 16

Rus Dışişleri: Lavrov, 7 Aralık’ta Moskova’yı ziyaret edecek Ermeni mevkidaşı  Ayvazyan’ı kabul edecek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un, 7 Aralık’ta Moskova’yı ziyarette bulunacak olan Ermeni mevkidaşı Ara Ayvazyan’ı kabul ederek Dağlık Karabağ anlaşmasının uygulanmasını değerlendireceği belirtildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, bugün basın toplantısında, “Ermenistan Dışişleri Bakanı, 7 Aralık günü Moskova’ya iş ziyaretinde bulunacak” diye açıkladı.

İki bakanın görüşmesinde, uluslararası ve bölgesel sorunlar ile ikili ilişkilerin ele alınacağını dile getiren Zaharova, “Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin 9 Kasım’daki açıklamasının uygulanması konusuna özel önem verilecek. Rus heyetinin 21 Kasım’da Erivan ve Bakü’ye yaptığı ziyaret sonucu varılan anlaşmalar kapsamında dahil olmak üzere insani yardımın sağlanması, altyapının onarımı, bölgedeki ulaşım koridorlarının açılması gibi konulara odaklanılacak” ifadesini kullandı.

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/rusya/202012031043339277-rus-disisleri-lavrov-7-aralikta-moskovayi-ziyaret-edecek-ermeni-mevkidasi-ayvazyani-kabul-edecek/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir