Cuma, Ekim 22

Tunceli’deki dağ keçisi avlama ihalesi tepkiler üzerine iptal edildi

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, ABD’li bir ‘iş insanının’ Tunceli’de dağ keçisi avlama izin belgesinin iptal edildiğini açıkladı.

Tunceli ABD’li bir ‘iş insanı’ için verilen özel av izin belgesi gelen tepkilerin ardından iptal edildi.

Twitter hesabından açıklama yapan CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan ile görüşerek izin belgesinin iptal edildiğini duyurdu.

Şaroğlu’nun açıklaması şöyle:

+ yaptığım görüşme neticesinde söz konusu izin belgesinin iptal edildiği ve avlanmanın yapılmayacağı bilgisini kamuoyunun dikkatine sunarım.

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu dağ keçisini avlamaya gelecek avcı için Twitter hesabından “Bizim için doğadaki hiçbir cana asla paha biçilemez… Dürbünlü silahı ve 50 mermisiyle dağ keçisini katletmek için gelecek olan kişiye sesleniyorum. Yarın köylüler ve duyarlı tüm dostlarla orada seni bekliyor olacağım…” mesajını paylaşmıştı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 15. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada da, Tunceli’de bir Amerikan vatandaşına yaban keçisi avı yaptırılacağı haberlerinin asılsız olduğu bildirildi.

DKMP 15. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

Sputnik’ten anlık bildirim almak için kaydolabilirsiniz

kaynak: © Sputnik https://tr.sputniknews.com/yasam/202012061043351207-tuncelideki-dag-kecisi-avlama-ihalesi-tepkiler-uzerine-iptal-edildi/

Haberimizi Puanlayın

Yıldızı tıkla ve puanla

Ortalama Puanlama 0 / 5. Puan Sayısı 0

Puanlamadınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir